• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %0,14
KAYAPINAR’DAN ARICILARA DESTEK

KAYAPINAR’DAN ARICILARA DESTEK

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçe Belediyesi tarafından 2021 yılında başlatılan “Kovan Destekli Sürdürülebilir Arıcılık Projesi” kapsamında açılan arıcılık kursunu başarıyla tamamlayan 100 kursiyere, ücretsiz kovan dağıtıldı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçe Belediyesi tarafından 2021 yılında başlatılan “Kovan Destekli Sürdürülebilir Arıcılık Projesi” kapsamında açılan arıcılık kursunu başarıyla tamamlayan 100 kursiyere, ücretsiz kovan dağıtıldı.

Kayapınar Belediyesi tarafından Diyarbakır’da arıcılık ve bal üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla 2021 yılında başlatılan “Kovan Destekli Sürdürülebilir Arıcılık Projesi” kapsamında açılan Arıcılık Kursu eğitimleri devam ediyor. Kayapınar Belediyesinin gerçekleştirdiği kursta, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri tarafından verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan 100 kursiyere törenle kovanı dağıtımı yapıldı.

Ekolojik Eğitim Bahçesinde düzenlenen ücretsiz kovan dağıtım törenine, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, eğitmenler ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, emeği geçenlere teşekkür ederek, belediye olarak ekonomiye ve üretime destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Proje kapsamında arıcılık ile geçimlerini sağlayan vatandaşlara destek olmakla birlikte diğer vatandaşlara da ek gelir ve gelir çeşitliliği oluşturabilecekleri yeni alanları hedef aldıklarını belirten Karaman, kurslarda üretim koşullarını iyileştirmek, piyasa değeri yüksek bal ve arı ürünlerinin üretilmesi konusunda eğitim verildiğini açıkladı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?