• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
KOCA ÇINARLAR ZERZEVAN KALESİ’NDE

KOCA ÇINARLAR ZERZEVAN KALESİ’NDE

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Birimince, Yaşlı Destek (YADES) projesi kapsamında organize edilen gezide, 65 yaş ve üzeri bireyler 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’nde düzenlenen ‘’Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’’ne katıldı.

MEDYA21- Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Birimince, Yaşlı Destek (YADES) projesi kapsamında organize edilen gezide, 65 yaş ve üzeri bireyler 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’nde düzenlenen ‘’Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’’ne katıldı.

Yenişehir Belediyesine ait İkinci Bahar Millet Kıraathanesi’n üye 65 yaş ve üzeri bireyler, Çınar ilçesinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’ndeki ‘’Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ ’teleskoplar ile gökyüzünü izledi. Zerzevan Kalesi’nde 9 Haziran’da başlayan ‘’Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’’ne katılarak, teleskoplardan gökyüzünü izleyen 65 yaş üstü vatandaşlar, ‘’ Tarihin ve bilimin yıldızlarla buluştuğu Zerzevan Kalesi’nde gökyüzünün gizemini bir nebze de olsa keşfettiklerini ve çok mutlu olduklarını söylediler.

‘’Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği’’ Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) destek ve katkılarıyla TÜBİTAK’ın koordinasyonunda 9 Haziran ile 12 Haziran tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?