LGS BİRİNCİSİ TUBA, TAM ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

DİYARBAKIR'IN MERKEZ KAYAPINAR İLÇESİNDE ÖZEL BİR KURS MERKEZİNDE EĞİTİM GÖREN TUBA POLAT (14), LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ'DE (LGS) TÜM SORULARI DOĞRU CEVAPLAYARAK, 500 TAM PUAN ALIRKEN, TÜRKİYE GENELİNDEKİ 97 BİRİNCİDEN BİRİ OLAN POLAT İLE 2'NCİ VE 3'ÜNCÜLER İÇİN KURS MERKEZİNDE ETKİNLİK DÜZENLEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da LGS kapsamında yapılan sınavda tam puan alarak, 97 Türkiye birincisinden biri olan 14 yaşındaki Tuba Polat, kurs yetkilileri tarafından tam altınla ödüllendirildi. Polat, "Evde kaldığımız dönemde bol bol soru çözdük. Pandemi ve evde kal çağrıları bana daha iyi katkı sağladı" dedi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde özel bir öğretim kursunda öğrenim gören 14 yaşındaki Tuba Polat, Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak, 500 tam puan aldı ve Türkiye genelindeki 97 birinciden biri oldu. Polat ile 2’nci ve 3’üncüler için kurs merkezinde etkinlik düzenledi. Öğretmenler ve velilerin de katıldığı etkinlikte, birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde eden öğrenciler, plaket ve tam altınla ödüllendirildi.

500 TAM PUAN ALMAK İÇİN ÇALIŞTIM
Pandemi ve evde kal çağrılarının kendisine katkı sağladığını anlatan Tuba Polat,  bu yılın başından itibaren 500 puanı almak için çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

” Bu yıl da pandemi vardı bilindiği gibi. Ama ben bunu avantaja çevirdim. Uzaktan eğitimde canlı dersleri çok iyi takip edebiliriz. Evde kalarak, bol soru çözerek, konu eksikliğimizi de kapatabiliriz. Pandemiyi avantaja çevirebiliriz. Serviste veya okul teneffüslerinde zaman kaybediyorduk. Pandemide canlı dersleri hem takip ediyorduk hem evde daha fazla süre kazanıyorduk. Bol bol soru çözdük. Pandemi ve evde kal çağrıları bana daha iyi katkı sağladı. Doktor olmak istiyorum. Daha çok bilimsel çalışmalar yapmak istiyorum. Öğrenciler evde kaldıkları için morallerini bozmasınlar. Bu dönem bence onlara daha fazla katkı sağlar. Bunu avantaja çevirebilirler. Bol bol çalışsınlar.”

Eğitim kurumu müdürü Sedat Yılmaz ise, Tuba’nın 2 yıldır öğrencileri olduğunu ve disiplinli bir genç olduğunu ifade ederek, “Düzenli çalışan bir öğrencimizdi. O potansiyeli ve ışığı gördük, ilk gün söyledik. Yıl içerisindeki tüm konuşmalarda bunu söyledik. Allah yar ve yardımcısı olsun. Takdire şayan bir öğrencimiz. Başarısında ufak da olsa bir katkımız varsa, ne mutlu bize. Ailesine teşekkür ediyorum. Biz burada tek değiliz, öğretmenler ve öğrencimizin de emekleri var. Ders çalıştığında soruları nasıl yaptığını çok iyi biliyorum. Bir tane çözülmemiş soru bırakmadı. O yüzden fazlasıyla hak etti. Bundan sonra yaşamında da başarılar diliyoruz” dedi. (İHA)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir