• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %0,14
LİSELER ARASI TİYATRO ŞENLİĞİ SONA ERDİ

LİSELER ARASI TİYATRO ŞENLİĞİ SONA ERDİ

Diyarakır’ın merkez Kayapınar ilçe Belediyesi tarafından bu yıl ilki 9-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği” sona erdi.

MEDYA21- Diyarakır’ın merkez Kayapınar ilçe Belediyesi tarafından bu yıl ilki 9-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği” sona erdi.

Kayapınar ilçesindeki 13 okulun katıldığı Tiyatro Şenliğinde, 350 öğrenci ilk kez sahne deneyimi yaşadı. 10 gün süren ve 5 bin kişinin izlediği Tiyatro Şenliği’nde 13 farklı oyun sergilendi. Ödül töreni öncesi Şenlik Kortej yürüyüşü yapıldı. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile öğrencilerin katılımıyla düzenlenen kortej yürüyüşünde renkli görüntüler yaşandı.
7 DALDA ÖDÜL VERİLDİ
Cigerxwîn Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nin ödül töreninde, en iyi erkek, en iyi kadın, en iyi yardımcı erkek, en iyi yardımcı kadın, en iyi oyun, en iyi yönetmen ve jüri özel ödülü olmak üzere 7 dalda ödül verildi.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Karaman, bu yıl ilkini düzenledikleri Tiyatro Şenliğini geleneksel bir etkinlik haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirterek, “Tiyatro Şenliğine hazırlanan okullarımıza kostüm ve sahne desteği sağladık. Ödül gecesi ile gençlerimizin kültür ve sanat etkinliklerine katılımının teşvik edilmesini destekledik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?