MAKAM DAĞINDA TEMİZLİK OPERASYONU

DİYARBAKIR'IN ERGAN İLÇE BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ MAKAM DAĞI'NDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. (İHA/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Ergan İlçe Belediyesi temizlik işleri ekipleri Makam Dağı'nda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

MEDYA21– Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Temizlik ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdülselam Öztürk’ün talimatıyla Makam Dağı’nda kapsamlı çevre temizliği çalışması yaptı.

Ergani’nin kimliğini öne çıkaran Zülkifl Peygamber makamı ve çevresi ayrıntılı bir şekilde temizlenirken, çalışmalar ile tarihe ve çevreye verilen önem vurgulandı. Temizlik ekiplerince yürütülen çalışmalarda, Makam Dağı zirvesi ve yamaçlarındaki kurumuş otlar ve ağaç dalları ile atıklar toplanarak çöp poşetlerine konuldu.

İlk etapta 15 kişilik ekiple başlatılan temizlik çalışmalarında, 2 kamyon atık toplanarak, bölgeden uzaklaştırıldı. Makam dağı  tamamen temizlenene kadar çalışmaların  kesintisiz sürdürüleceği beliirtildi. Bölgeye estetik bir görünüm kazandırmak üzere yeni peyzaj ve aydınlatma çalışmasına başlanmasının hedef alındığı bildirildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir