DÜ İLE EBS ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

DİYARBAKIR EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI İLE DİCLE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. (İHA/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Eğitimciler Birliği Sendikası ile Dicle Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Diyarbakır Eğitimciler Birliği Sendikası üyelerine Dicle Üniversitesi tarafından verilecek ‘Yüksek Lisans Eğitiminin Kapsam ve Koşullarının Belirlenmesi’ protokolü, DÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç  ile  Eğitimciler Birliği Sendikası Başkanı Ramazan Tekdemir arasında imzalandı. Bu protokolün, 2023 vizyonu çerçevesinde sendika üyelerinin bilgi ve becerilerini artırmak, çalışmalarda kullanabilecekleri bilimsel yöntemleri öğretmek amacı taşıdığı belirtildi.

Protokol kapsamında ayrıca, uluslararası standartları yakalamak suretiyle üretimde verimliliği ve kaliteyi artırma, sendika üyelerinin motivasyonlarını olumlu yönde teşvik etme, kariyerlerini geliştirmeye yönelik olarak üniversitenin enstitüleri bünyesinde bulunan yüksek lisanstan yararlanılması konusunda yapılacak iş birliğinin şartlarını düzenlemenin hedef alındığı açıklandı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir