• DOLAR
  %0,20
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,68
 • BIST
  %0,17
MAKAM DAĞI’NIN YOLLARI YENİLENİYOR

MAKAM DAĞI’NIN YOLLARI YENİLENİYOR

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bulunan ve inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olan, Zülküfil Peygamber’in makamının yer aldığı Makam Dağı’nın yolları yeniliyor.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kenttin turizm potansiyelini artırmak, tarihi ve kutsal mekanlara vatandaşların daha rahat şekilde erişimini sağlamak için yeni projeleri hayata geçiriyor. Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, çalışmalar kapsamında Makam Dağı’na ulaşımı   sağlayan yollara 10 bin metrekare parke döşeyip 2 km sıcak asfalt serecek.

Çevre düzenlemesi yapılıyor

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ise, Zülkifl Peygamber’in makamının bulunduğu ve vatandaşların manzarası nedeniyle yoğun şekilde ziyaret ettiği Makam Dağı’nda çalışma başlattı. Ekipler, bozuk ve yer yer kırık olması nedeniyle tehlike arz eden ahşap travers yol ve ahşap korkulukları onardı,  20 metre kayrak yol yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca vatandaşların Makam Dağı’nda hoşça vakit geçirebilmelerini sağlamak için peyzaj düzenlemesi de yapacak. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?