OĞLUNA KAVUŞAN ANNE KURBAN KESİP HALAY ÇEKTİ

2018 YILINDA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA DAĞA KAÇIRILAN MUSTAFA BİÇER, GÜVENLİK GÜÇLERİNİN İKNA ÇALIŞMALARI SONUCU TESLİM OLDU. BİÇER'İN TESLİM OLMASIYLA BİRLİKTE ANNE VE BABASI HDP DİYARBAKIR İL BİNASI ÖNÜNDE KURBAN KESEREK DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKTİ. (MURAT BAŞAL - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) 2018 yılında terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan Mustafa Biçer, güvenlik güçlerinin ikna çalışmaları sonucu teslim oldu. Biçer'in teslim olmasıyla birlikte anne ve babası HDP Diyarbakır il binası önünde kurban keserek davul zurna eşliğinde kutlama yaptı. Kutlamaya evlat nöbeti tutan diğer aileler de katılarak halay çekti.

MEDYA21- Çocukları PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır’daki evlat nöbeti 698’inci gününde devam ederken, ailelerden Ayşegül Biçer’in oğlu Mustafa Biçer, PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Oğlunun teslim olma haberini dün alan anne Biçer, bugün de HDP il binası önünde kurban kesti ve davul zurna eşliğinde kutlama yaptı. Ailelerle birlikte halay çeken anne ve babanın mutlu olduğu gözlenirken, kesilen kurban Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlandı. Aile Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık da, Ayşegül Biçer’i telefonla arayarak tebrik etti.

Bakan Yanık, bir daha böyle kederler yaşanmaması dileğinde bulunarak, “Sizin mücadeleniz ve bütün annelerin mücadelesi çok önemli. Sizin farkınız hastalığa, tehdide ve baskıya rağmen kararlılıkla vaz geçmemeniz. Rabbim inşallah size şifa da verir, çocuğunuza kavuştuğunuz gibi sağlığınıza da kavuşursunuz. Çok geçmiş olsun, ben çok mutlu oldum. Diğer annelere de selamlarımı iletiyorum. Diğer iki çocuk daha gelmiş. Mücadele annelerin mücadelesi. İnşallah terör örgütünün kökünü kazımaya vesile olacaktır. İnşallah hepsinin kökünü kurutacağız. Selamlarımı iletiyorum herkese” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM
Anne Biçer ise, annelerin burada mücadele verdiğini, güçlü devletin de dağlarda ve kırsalda mücadele ettiğini ifade ederek, “Biz burada feryat ettik, onlar da orada mücadele etti. Bu zafer Türkiye’nin zaferidir. Biz hepimiz birlik beraberlik içinde kazandık. PKK ve siyasi kolu HDP bunu iyi bilsin ki bu nöbet devam edecek. Biz ilk gün de dedik tek bir terörist tek bir evlat kalana kadar Kandil tamamen çökene kadar bu mücadele devam edecek” diye konuştu.

‘DAĞLARI DELDİM EVLADIMI KAZANDIM’
Bakan Yanık’ın görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Anne Biçer, “Bugün sözün son noktasındayız. Evladımı geri kazandım, zaferlere ulaştım. Bu mücadelede bizlere destek olan Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile basın çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ne demiştim, anneler isterse dağları delebilir ve evlatlarını geri kazanabilir. Rabbime binlerce şükürler olsun ki ben dağları deldim ve evladımı kazandım. Burada bugün adeta bir düğün coşkusu ve bir an evvel evladıma kavuşmanın heyecanını yaşıyorum. Allah’ın izniyle bugün evladımı kavuşacağım ve benden dolma istemişti ona özel olarak dolma yaptım. Oğlumun benden dolma istemesi sözün bittiği yerdir. Bu nöbetimiz devam ediyor. Tüm anne ve babalara çağrımdır, lütfen gelin hakkınız olan çocuklarınızı isteyiniz. Çünkü hakkınız olan çocukları istedikçe evlatlar dağdan iniyor. Allah’ın izniyle bu zafer burada bulunan anne ile babaların ve Türkiye’nin zaferidir” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir