• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
PAZARIN BALIKÇI ABLASI

PAZARIN BALIKÇI ABLASI

Diyarbakırlı Rukiye Bakış, yıllardır yaz kış demeden çocuklarına bakmak, ev ekonomisine katkı sağlamak için pazarda balık satıyor.

MEDYA21- Sabahın erken saatlerinde tezgahının başına geçen ve haftanın 6 günü değişik semtlerde kurulan pazarlarda balık satan Rukiye Bakış, bu işe başladığında çoğu kişinin ona balıkçılığın zor bir meslek olduğunu, bir kadının bu işi yapamayacağını söylediklerini anlattı. Bakış, “Daha önce birçok meslekte çalıştım, tanıdıklarıma ben pazarda balık satacağım dediğimde şaşırdılar. Yapamazsın o iş zordur dediler. Ama ben zoru sevdim, zoru istedim ve başardım. Şimdi pazarın balıkçı ablası oldum” dedi.

‘OLUMLU DÖNÜŞLER ALDIM’

Pazarda her tür insanla karşılaştığını, bazen iyi bazen kötü tepkiler aldıklarını belirten balıkçı Bakış, ”Genelde pazarda güzel tepkiler aldım. Helal olsun zor bir meslek yapıyorsunuz, gurur duyuyoruz diyenler de var. Sen kadınsın ne işin var burada üstün başın balık kokar diyen de. Onun dışında çok şükür olumlu geri dönüşler aldım. 5 çocuk annesiyim, eğer ben o çocukları büyütmüş isem balık tezgahına da bakabilirim” diye konuştu.

KADINLAR PARA KAZANMALI

İnsanın kendi parasını kazandığında daha güçlü hale geldiğini dile getiren Rukiye Bakış, ”Tüm kadınlara sesleniyorum, çalışmaktan korkmayın, kendi ayaklarınızın üstünde durun. O zaman her şey çok güzel oluyor” ifadelerini kullandı. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?