‘EVİM’ MAĞDURLARI SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR

MEDYA21- ‘Evim’ mağdurları ile Gelecek Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kurucular Kurulu üyesi Can Cankesen başkanlığında, partinin genel merkez toplantı salonunda bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede söz alan mağdurlar, geçen Temmuz ayında Cumhurbaşkanlığı kararıyla tasfiye edilen, kapatılan veya el konulan 21 faizsiz iş yapma vaadinde bulunan gayrimenkul, otomotiv ve organizasyon şirketlerine çeşitli miktarlarda ödeme yaptıklarını belirterek,  ancak bu kararla TMSF’ye geçmesinin ardından hiçbir muhatap bulamadıklarını, ev sahibi olma hayali kurarlarken yıllarca çalışıp didinerek elde ettikleri birikimlerin bu şekilde ellerinden kaybolup erimekte olduğunu vurguladılar.

Ayrıca görüşmek istedikleri iktidar partilerine mensup siyasetçilerin hiçbir şekilde kendilerine randevu vermediğini savunan ‘Evim’ mağdurları, el konulan bazı şirketlerin çok ucuz bedellerle iktidara yakın gruplara devredildiği bilgisinin de kendilerine ulaştığını anlattı. Mağdurlar, tasfiye edilen şirketler arasında çok güçlü kuruluşların bulunduğunu, kendilerinde oluşan kanaatin bu el koyma uygulamasında hükümetin çifte standart uygulayıp yandaş grupları büyütmek için mağduriyet yaratmayı göze alarak böylesi bir karar aldıkları yönünde olduğunu ifade ettiler. Muhatap bulamamaktan şikayetçi olan ‘’Evim’’ mağdurları,  hükümetin bir an önce bu konuya çözüm bulmasını ve içine düştükleri sıkıntıdan kendilerini kurtarması gerektiğini istediler.

Mağdurları dikkatle dinleyip notlar alan Teşkilat Başkan Yardımcısı Can Cenkesen ise, konuyu rapor haline getirip mutlak surette Başta Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve partisinin ilgili birimlerine ileteceğini ifade ederek, Genel Başkan Davutoğlu’nun bu görüşmede bulunmak istediğini, ancak sağlık sorunları nedeniyle katılamadığını söyledi. Cankesen, bununla birlikte Davutoğlu’nun konuyu yakından takip edeceği mesajını mağdurlara iletmesi talimatını kendisine verdiğini de sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir