ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜNE CANLI PROGRAM

ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜNE CANLI PROGRAM

HABER MERKEZİ –Türkiye’nin sayılı stadyumları arasında yer alan, 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan ve aynı yıl Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Fenerbahçe-Akhisarspor finaline de ev sahipliği yapan Diyarbakır Stadyumunda bir ilk yaşandı. Dijital yayın yapan iki yayın kuruluşu tarafından ortak yayınla gerçekleştirilen programda, 3. Lig’de şampiyon olan Diyarbekirspor’un şampiyonluk öyküsü anlatıldı.

Diyarbekirspor’un şampiyonluk öyküsünün anlatıldığı televizyon yayını, stadyumun yeşil çimleri üzerine kurulan platform ile gerçekleştirildi. Ali İhsan Hatipoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı yayına, Diyarbekirspor Kulübü Başkanı Turan İlgin, Kulüp İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar,Teknik Direktör Şenol Demir, Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Başkanı (GSYD ) ve TRT Kurdi Program Sunucusu Mehmet Yılmaz Bay, GSYD İkinci Başkanı Veysi Akar, yönetim kurulu üyeleri Şehmus Kızılaslan, Nihat Mızrak ve Yusuf Umut Kardaş katıldı.

Yerel yayın yapan Can TV ve internet yayını yapan GSYD TV’nin ortak yayını ile izleyicilerle buluşan programın sonunda GSYD yönetimi, kente kazandırılan şampiyonluk nedeniyle Diyarbekirspor yönetimi ve teknik heyetine plaket takdim etti. Kulüp yönetimi ve teknik heyet de GSYD yöneticilerine sezon boyunca sağladıkları destek nedeniyle forma hediye etti.

STADYUMU ÖVDÜ

Stadyumun Diyarbakır için çok değerli bir hizmet ve eser olduğunun altını çizen Diyarbekirspor Başkanı Turan İlgin, burada yeni şampiyonluklar yaşamayı hedeflediklerini söyledi. Bölgenin sporda bir kıpırdama içerisine girdiğini belirten İlgin, yapılan spor yatırımları ve TRT Kurdi’nin bölge takımlarına yönelik yayınlarının önemli rolü olduğunu kaydetti.

İlgin,”Stadyumun atmosferi çok etkileyici. Böyle bir eserin kentimize kazandırılmasından ötürü çok şanslıyız. Bir de tabi TRT Kurdi gerçeği var. Kanalın spor yayınları çok etkili oluyor. Sezon boyunca hem bize, hem diğer bölge kulüplerine bu anlamda ciddi bir katkı sundular. Hakem hatalarından çeşitli konulardaki görüşlerimize kadar birçok konuda kamuoyunu aydınlattılar. Ben kulübüm adına TRT Kurdi’ye, kanal yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yayım tarihi
Genel, Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir