• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %0,39
 • ALTIN
  %0,60
 • BIST
  %0,31
SASON ÇİLEĞİ DIŞ PAZARDA

SASON ÇİLEĞİ DIŞ PAZARDA

  SASON ÇİLEĞİ DIŞ PAZARDA Güneydoğu Anadolu Bölgesinin çilek üretim merkezi haline gelen Batman’ın Sason ilçesinde devletin sağladığı yüzde 80 hibeyle ekilen çilekler, yurt içinin yanı sıra yurt dışına da gönderiliyor. Sason’da çok sayıda ailenin geçim kaynağı olan çilek, tarladan toplandıktan sonra Muş, Kars ve Van ile çevre illerden sonra Avrupa ülkelerine de gönderilmeye başlandı. […]

 

SASON ÇİLEĞİ DIŞ PAZARDA
Güneydoğu Anadolu Bölgesinin çilek üretim merkezi haline gelen Batman’ın Sason ilçesinde devletin sağladığı yüzde 80 hibeyle ekilen çilekler, yurt içinin yanı sıra yurt dışına da gönderiliyor.

Sason’da çok sayıda ailenin geçim kaynağı olan çilek, tarladan toplandıktan sonra Muş, Kars ve Van ile çevre illerden sonra Avrupa ülkelerine de gönderilmeye başlandı. İlçede üretilen çileklerin yüzde 100 organik olduğunu dile getiren çilek üreticisi Hidayet Erdem, “Bu ay itibariyle çilek hasadına başladık. Çileklerimizi ilk etapta çevre ilerimiz ile Muş, Kars ve Van’a gönderiyoruz. İhracatımızı dahada yükseltip Avrupa ülkelerine göndermeyi planlıyoruz. Gecen yıl Sason çileğini yurt dışına gönderdik bu yıl da göndereceğiz. Sason çileğimizin özeliği de dayanıklı mevsim şartlarına uygun yetiştiği için tadı çok lezzetlidir. Sason çileği tat bakımdan marka haline geldi. Bu yıl çilek az ama inşallah güzel bir şekilde bu sezonu da kapatacağız” dedi.

(İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?