İHTİYAÇ SAHİPLERİNE NAKDİ YARDIM

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE NAKDİ YARDIM

HABER MERKEZİ- Coronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanmanın devam ettiği Diyarbakır’da iş insanı Cihan Yaman, kentte tespit ettiği 400 ihtiyaç sahibi ailenin kapılarına giderek, nüfusa göre 300 ile 1000 TL nakit para yardımında bulundu.

Corona virüs salgını nedeniyle işlerini kaybeden aileleri kapılarında ziyaret edip para dağıtan iş insani Cihan Yaman,  birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulan bu günlerde ülke olarak zor dönemlerden geçildiğini belirterek, bu süreçte işini kaybeden vatandaşlara el uzatılması gerektiğini söyledi. Yaman, “Devletin yaptığı yardımların yanı sıra bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Böylesi süreçlerde birlik ve beraberliğimizi göstermeliyiz. Duyarlılık oluşturarak vatandaşlarımıza destek olmalıyız” dedi.

Para dağıtımında görüntülenmek istemeyen iş insanı Yaman, her yıl 300 haneye yardım ettiklerini, bu yıl hane sayısını 400’e çıkardıklarını da ifade ederek, “Nakit yardımda hane başı ve aile nüfusuna göre 300 TL ile 1000 TL’ye dağıtıyoruz. Pandemi ve tam kapanmanın devam ettiği bu süreçte firmamızda görevli personellerimiz, belirlediğimiz  ailelerin direk kapılarına gidip yardımları gerçekleştiriyorlar.  Hayırsever iş adamlarımızın da insanlarımızın evde olduğu mutfak masraflarının arttığı bu süreçte ihtiyaç sahiplerine destek olmalarını istiyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de öncülük yapıp bu alanda üstümüze düşeni yaparak birilerine vesile olup diğer iş adamlarımızla birlikte bunu yaygınlaştırmalıyız” diye konuştu.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir