SU BORCU OLANLARA YENİ FIRSAT

MEDYA21– Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanununun’ Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşların bu düzenlemeden yararlanabilmesi için harekete geçti. 30 Nisan 2021 öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi ve cezaları biriken ve bu yeni fırsattan yararlanmak isteyen abonelerin, 31 Ağustos 2021’e kadar DİSKİ’ye müracaat etmeleri istendi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, hedeflerinin tüm borçluları, borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak olduğunu belirterek, başvuruda bulunan abonelere büyük ödeme kolaylıkları sağladıklarını, gecikme faizi ve cezalarını sildiklerini söyledi. Tutşi, 9 Haziran 2021 itibariyle borç yapılandırma müracaatlarını almaya başladıklarını ve borcu olanların bu önemli imkândan yararlanmaları tavsiyesinde bulundu.

18 TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

Vatandaşların yapılandırma ile ilgili detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini de vurgulayan Tutşi, ‘‘Abonelerimizin peşin veya 18 aya varan taksit imkânlarıyla, istedikleri şekilde ödemelerini yapmasını sağlıyoruz. Geçtiğimiz yapılandırmadan yararlanamayan, yararlanmaya başlasa da ödemelerini tamamlayamayan abonelerimiz bu imkândan faydalanabilecek” dedi.

TOPLAM SU BORCU 108 MİLYON LİRA

DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, Aralık ayında başlatılan yapılandırmadan 22 bin 107 abonenin faydalandığını ve 50 milyon lirayı aşkın faiz borcunu sildiklerini dile getirdi. Daha önceki yapılandırmadan 14 milyon 458 bin lira alacağı tahsil ettiklerini belirten Tutşi, 108 milyon liralık yapılandırma işlemlerinden, 140 bin 469 abonenin yararlanabileceğinin altını çizerek, şunları aktardı:

“Son bir yılda Diyarbakır’ın su sorununu çözmek için ciddi yatırımlar yaptık. 2050’e kadar Diyarbakır’da su sorunu yaşanmayacak. Vatandaşlarımız kadar DİSKİ içinde bu yapılandırmayı büyük bir fırsat olarak görüyoruz. DİSKİ olarak Diyarbakır için büyük yatırımlar yapmaya başladık. Geçmiş borç defterlerini kapatıp bu yatırımlara yoğunlaşmak istiyoruz.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir