• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,61
 • ALTIN
  %0,75
 • BIST
  %1,62
TARIMSAL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TARIMSAL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Mera Islah ve Amenajman Projesi ve GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (GAP UTAEM) arasında tarımsal iş birliği protokolü imzaladı.

MEDYA21- Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Mera Islah ve Amenajman Projesi ve GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (GAP UTAEM) arasında tarımsal iş birliği protokolü imzaladı.

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen iş birlikleri imza törenine, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (GAP UTAEM) Müdürü Mehdi Sümerli, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Oral Özgen, Yenişehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abbas Ateş, Yenişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Özgür Polat ve çok sayıda üretici katıldı.

ÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ
Protokol imza törenleri öncesi konuşma yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci,  imzalayacakları iki protokolün tarım ve hayvancılık sektöründe hayırlara vesile olmasını dileyerek, şöyle dedi:

“Yaklaşık bir yıl önce kurduğumuz Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzde emekleme dönemimizi geride bıraktık. Dört mevsimin ve tarımsal verimliliğin yaşandığı bu topraklarda sektöre yeni girmiş bir belediye olarak bir çok projeyi hayata geçirdik. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ile imzaladığımız iş birliği protokolümüz kapsamında ilçemize hayvancılık, toprak ve doğal kaynakların korunması, yem üretim ve ihtiyaç dengesinin sağlanması konularında ciddi katkılarımız olacaktır. GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile imzaladığımız iş birliği protokolümüz kapsamında ise proje, altyapı, analiz desteği, personel, eğitim, AR-GE, ürün deseninin çeşitlendirilmesi ve yetiştiricilerin bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarımız olacaktır. Protokollerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?