• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,76
 • ALTIN
  %0,86
 • BIST
  %1,44
YENİŞEHİRDE ORTAK GIDA DENETİMİ

YENİŞEHİRDE ORTAK GIDA DENETİMİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Belediye Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, ilçede merdiven altı sağlıksız koşullarda üretilen süt ve süt ürünlerine el konularak imha edilirken, iş yerleri de mühürlendi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Belediye Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, ilçede merdiven altı sağlıksız koşullarda üretilen süt ve süt ürünlerine el konularak imha edilirken, iş yerleri de mühürlendi.
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Yenişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ilçede gelen ihbarları değerlendirerek merdiven altı süt ve süt ürünleri imalatı yapan gıda işletmelerinde denetim gerçekleştirdi.
Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçede başlatılan sıkı denetimlere Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Yenişehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de katıldı. Yapılan denetimlerde sağlıksız koşullarda süt ve süt ürünlerinden imalatı yapılan peynir, yoğurt, tereyağlarına el konularak imha edildi.
DENETİMLER SÜRECEK
Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürü Bedih Ay, merdiven altı üretimle mücadele etmek için ilçe genelinde sıkı bir denetim gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle dedi:

“Son zamanlarda müdürlüğümüze gelen ihbarları değerlendirerek Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Yenişehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve kendi ekiplerimiz ile birlikte merdiven altı üretim yapan gıda işletmelerine yönelik olarak ortak denetimler gerçekleştirdik. Denetimlerimiz kapsamında süt ve süt ürünlerinden yapılan peynir, yoğurt, tereyağı imalatı yapan işletmelerde yaptığımız incelemelerde imal edilen ürünlerin hijyenik olmayan ortamda ve sağlığı tehdit edecek şekilde üretildiğini tespit ettik. Bunun üzerine imal edilen ürünlere ekiplerimizce el konularak imha edilmesi sağlanmıştır. Ayrıca işyeri mühürlenerek faaliyetten men edilmiştir. Bu kapsamda denetimlerimizi aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz.’’ HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?