• DOLAR
  %0,28
 • EURO
  %0,50
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %1,62
UCİM  KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

UCİM  KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) altındaki Sivil Toplum Destek Programı III – Hibe Programı kapsamında, Güçlü UCİM, ‘Güçlü Çocuklar Projesi’nin kapanış toplantısı Ankara’da gerçekleşti.

MEDYA21-  Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) altındaki Sivil Toplum Destek Programı III – Hibe Programı kapsamında, Güçlü UCİM, ‘Güçlü Çocuklar Projesi’nin kapanış toplantısı Ankara’da gerçekleşti.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 20’nin üzerinde şehirde uygulanan projede, 2 bin kişiye eğitim verildi. Nisan 2021 tarihinde başlayan ve 15 ay süren proje, 30 Haziran’da sona erecek. Projenin uygulama dönemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Ahmet Hakan Atik ve RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu birer konuşma yaptı.

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, medyanın her alanında çocuklara duyulan hassasiyetin artırılması için çalışmalar yapıldığını ve UCİM ile bu projede paydaş olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

AB Proje uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik ise, “Böylesine başarılı projeler yeni hibe programları planlanırken bize güç veriyor” dedi. Bununla birlikte yeni dönemde sivil toplum alanında verilecek olan destek ve proje fırsatlarından söz etti.

Prof. Dr. Merve Çıkılı Uytun ve Prof. Dr. Halis Dokgöz de panelist olarak toplantıda katılanlara sunum yaptı. Çocuk hakları ve savunuculuk ile STK’lar için psikolojik sağlamlık konularında bilgiler verdiler.

Toplantının 2. oturumda konuşan Saadet Özkan ve Yücel Ceylan, UCİM gönüllülerini verdikleri mücadele için tebrik ederken, ortaya çıkan projelerin artacağını ve üretmeye devam edeceklerinin sözünü verdi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?