VALİ, YOL ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

 

VALİ, YOL ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

HABER MERKEZİ- Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin merkez  Kayapınar ve Bağlar ilçelerinde devam eden yol yapım, yenileme ve düzenleme çalışmalarını denetledi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının kent merkezinde başlattığı yenileme ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ekipler, salgın nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında azalan trafik yoğunluğundan faydalanarak merkez Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarı’nı Diclekent Bulvarı’na bağlayan Dünya Kavşağı’nda düzenleme çalışmalarına başladı.

Kavşakta yapılan çalışmaları ve Bağlar ilçesinde yenilemeleri devam eden Evrim Alataş ve Siverek caddeleriyle ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Münir Karaloğlu, sıcak asfalt serme çalışmaları tamamlanan Evrim Alataş Caddesi’nde bir an önce kaldırım, refüj ve aydınlatma sistemlerinin inşa edilmesi için talimat verdi.

Denetimlerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ayhan Kardan ve Daire Başkanlarının eşlik ettiği Vali Karaloğlu,  “Güzel oluyor, olacak. Diyarbakır’ımızda problemli cadde, bulvar, kavşak kalmayana dek çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir