YAPICIOĞLU’NDAN PKK’YA TEPKİ

MEDYA21- HÜDA PAR Genel Başkanı Zekerya Yapıcıoğlu, PKK’nın Suriye’deki saldırılarına sert tepki göstererek, “Kendisine boyun eğmeyen her Kürt yapısını imha etmek PKK’nin temel hedefidir” dedi.
PKK’nın son günlerde Suriye’deki ENKS bürosuna ve yöneticilerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, PKK’nin Kürt yapılarını imha etmek için saldırılarına fırsat buldukça devam edeceğini söyledi.  Yapıcıoğlu, PKK’nın kurulduğu günden bu yana tek yaptığı şeyin; yakmak, yıkmak ve öldürmek olduğunu kaydeden Yapıcıoğlu, PKK tarihinin hep saldırı ve katliamlarla dolu olduğunu vurguladı.

YAKMAK, YIKMAK, ÖLDÜRMEK

PKK’nın kendisi gibi düşünmeyen, kendi çatısı altında toplayamadığı Kürt oluşumlara hayat hakkı tanımayan tavrını da değerlendiren Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

“Sadece Suriye’de değil, sadece bugün değil, sadece Irak Kürdistanı’nda değil, PKK kurulduğu günden bu yana, yola çıktığı 1978’den bu yana, en iyi yaptığı şey, en çok yaptığı şey ve belki de yaptığı tek şey; aslında yakmaktır yıkmaktır, öldürmektir. Bunu sürekli tekrar ediyorlar. Çünkü genlerinde bu var, uygulamalarında hep bu var. PKK, en büyük zararı hakkını savunduğunu iddia ettiği Kürtlere veriyor. Nerede kendisine boyun eğmeyen ya da kendisinden farklı olan bir Kürt yapısı, Kürd Partisi veya grubu ya da örgütü varsa özellikle onlara saldırıyorlar. Bu son yapılanlar da aynı şey, arada bir fark yok, buna şaşırmamak gerekir. Kürtler adına hareket ettiğini ya da Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia etmesine rağmen en büyük zararı da sürekli saldırılarını yönelttiği Kürtlere veriyor. Artık ümit ediyoruz ki bu durum Kürtleri uyandırsın! Evet kendisine benzemeyen ve kendisine boyun eğmeyen her Kürt yapısını imha etmek, yok etmek onun hedefi ve amacıdır. Başka bir şey de beklememek gerekir.”

KÜRT YAPILARA SALDIRI

PKK’nın güç ve fırsat buldukça her dönemde benzer saldırılarını tekrarlayacağına vurgu yapan Yapıcıoğlu, “Bu son dönemlerde, özellikle Suriye Kürdistanı bölgesinde, oradaki Kürt yapılara ve diğer partilere, kendi çatı örgütü altında yer almayan Kürtlere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Her fırsat bulduğunda bunu tekrar tekrar yapacaktır. Bazıları PYD veya YPG’ye bu saldırıları durdur diye çağrıda bulunuyorlar. Bunun olmayacağı, yani güç bulduğu, fırsat bulduğu her dönemde bunu tekrarlayacağı unutulmamalıdır” dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir