YENİ İMAR YOLLARINDA İNCELEME

MEDYA21 – Yenişehir İlçesinde yeni imar yollarının yapımı ile şehir içi ulaşım ağını rahatlatmak adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Yenişehir Belediyesi, ilçede bu kez 20 kilometrelik yeni imar yollu yapıyor. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, ilçede yeni yerleşim yerlerinin  oluşmasıyla birlikte, vatandaşlardan gelen talepler çerçevesinde  yeni imar yolları açtıklarını söyledi.

GELİŞİME KATKI SAĞLIYORUZ

Üçkuyu Mahallesi Fuar Merkezi civarında bulunan yeni imar yollarında incelemelerde bulunan Başkan Beşikci, “Gelişime açık, tercih edilen bir bölge olan Yenişehir ilçemizin bazı mahallelerinde yapılaşma hızla artış gösteriyor. Belediye olarak yeni imar yollarını açarak gelişime katkı sağlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin bu yönde yaptığı çalışmalar kapsamında birçok cadde ve sokakta hizmetler gerçekleştiriliyor” dedi.

Yeni imar yollarının yanı sıra daha önce yerleşim olmasına rağmen hiç yolu olmayan bölgelerde de yeni yolların açıldığını anlatan Başkan Beşikci, ”Yapılan çalışmaları kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 2021 yılı içerisinde 20 kilometre yolu açmayı planlıyoruz. 2020 yılında da açtığımız yollarla birlikte Yenişehir ilçemizde ilk kez 2 yılda 40 kilometre yeni imar yolu açılmış olacak” diye konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir