• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  714,43
  %3,53
 • BIST
  1.776
  %-2,35
DBB’DEN 3 DİLDE ANONS

DBB’DEN 3 DİLDE ANONS

        DBB’DEN 3 DİLDE ANONS HABER MERKEZİ- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları tam kapanmada kurallara uymaları konusunda Türkçe, Kürtçe ve Zazaca hazırladığı anonslarla uyarıyor. Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle 29 Nisan saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla vatandaşları kurallara uyma konusunda bilgilendirmeye […]

 

 

 

 

DBB’DEN 3 DİLDE ANONS

HABER MERKEZİ- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları tam kapanmada kurallara uymaları konusunda Türkçe, Kürtçe ve Zazaca hazırladığı anonslarla uyarıyor.

Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle 29 Nisan saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla vatandaşları kurallara uyma konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

“Önce sabır, sonra bayram”

Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca hazırlanan, “Bugüne kadar yapılan fedakarlıkların karşılıksız kalmaması için Ramazan Bayramı sonuna kadar uygulanacak olan tam kapanma kurallarına hep birlikte uymalıyız. Lütfen belirlenmiş olan zorunlu durumlar haricinde dışarıya çıkmayalım. Önce sabır, sonra bayram. Hayırlı ramazanlar” anonsunu yapıyor.

Ekipler, araçlarıyla kentin her noktasında yaptığı uyarı anonslarını, kısıtlama bitene kadar devam ettirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?