• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
KARPUZLU’DA ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

KARPUZLU’DA ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu Mahallesinde yıllardır devam eden kanalizasyon ve içme suyu şebekesi  sorununu  çözüme kavuşturuyor.

MEDYA21-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde içme suyu ve altyapı sorunlarını çözmek için 1 milyon 253 bin 681 lira bedelle hazırladığı proje kapsamında 6 bin 363 metre kanalizasyon ve 3 bin 500 metre içme suyu şebekesi döşemeye başladı. DİSKİ, terfi sistemi ile şehir merkezi iletim hatlarına bağlantı yaparak kanalizasyon sorununu çözecek.

Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Her mahalleye ihtiyaç duyulan projeleri uyguladıklarını belirten DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, “Şehrimizin her noktasında yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Teknik ekiplerimiz gerekli çalışmalara başladı, en hızlı şekilde projeyi tamamlayarak önemli bir sorunu daha çözmüş olacağız” dedi. (İHA)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?