KEÇİ BURCU BÜYÜLEYECEK

KEÇİ BURCU BÜYÜLEYECEK

HABER MERKEZİ- Diyarbakır surlarının büyük burcu olan Keçi Burcu, Büyükşehir Belediye tarafından gerçekleştirilen onarım ve düzenleme çalışmalarıyla ‘sanat merkezi’ haline getiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi, kentin tarih, kültür ve gastronomi potansiyelini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak amacıyla yeni projeler üretmeyi sürdürüyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yerli ve yabancı turistlerin yoğun şekilde ziyaret ettiği, Diyarbakırlılar için de önemli bir yere sahip olan Keçi Burcu’nun girişindeki küçük meydanı, sanat etkinliklerinin açık fuaye alanı olarak düzenliyor.

Açık hava sinema gösterimleri

Yapılan çalışmalarla burcun önündeki alan, kentin sıcak iklimi göz önünde bulundurularak, gece surların duvarlarına yansıtılacak sinema gösterimi ile çeşitli etkinlikler için amfi tiyatro inşa edildi. Çalışmalarını sürdüren ekipler, fuaye alanının estetik bir görünüm kazanması için çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ağaç, çalı ve mevsimlik çiçekler dikecek,

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, sanatseverler açık havada kültür-sanat etkinliklerini takip etme olanağı bulacak. Alan ayrıca vatandaşların dinlenebileceği nezih bir mekan olacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir