• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-0,10
YENİŞEHİR GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

YENİŞEHİR GÜNE SPORLA BAŞLIYOR

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için parklarda gerçekleştirdiği sabah sporu etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için parklarda gerçekleştirdiği sabah sporu etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Yenişehir Belediyesi tarafından ilçede başlatılan Kış Sporları Etkinlikleri kapsamında Anıt Park, Koşuyolu Parkı ve Belediye Parkı’nda “Genç ve Dinamik Bir Ruha Sahibiz ” sloganıyla sabah sporu uygulaması sürdürülüyor. Alanında uzman spor eğitmenleri tarafından kadın ve erkeklere yönelik step ve aerobik branşlarında düzenlenen spor etkinliklerine 45-60 yaş grubundaki vatandaşlar katılıyor.
Kış sporları etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Kış Sporları Etkinliklerimiz çerçevesinde ilçemizde jimnastik, kick boks, voleybol, yüzme, halk oyunları, masa tenisi, basketbol, tekwondo ve Futbol gibi birçok branşta alanında uzman spor antrenörlerimiz tarafından sportif faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız” dedi.

Özellikle her yaş grubundan vatandaşlarımızın katılım sağladığı sabah sporuna büyüklerin daha rağbet gösterdiğini belirten Başkan Beşikci, “Temel beden eğitimi hareketleriyle başlayarak yürüyüş, pilates ve koşu gibi aktivitelerle devam eden sabah sporlarımızla vatandaşlarımız güne zinde başlıyorlar. Özellikle hiç spor yapmamış vatandaşlarımız bu aktivitelere katılarak sporun sağlıkları için ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlamaktadırlar. Bu nedenle ilçemizde bulanan tüm vatandaşlarımızı başlatmış olduğumuz etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

Yenişehir Belediyesi tarafından başlatılan sabah sporlarına katılan vatandaşlar, uygulamadan  memnun olduklarını belirterek, “Bu tür faaliyetler sağlığımız için oldukça faydalı. Bu konuda Yenişehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz’’ dediler. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?