• DOLAR
  %1,81
 • EURO
  %1,10
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %1,81
BEYOĞLU’NDAN “UYUMAK YOK” TALİMATI

BEYOĞLU’NDAN “UYUMAK YOK” TALİMATI

Diyarbakır’da gün içerisinde başlayan kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için Bağlar Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve kırsalda meteoroloji raporu dikkate alınarak bir dizi önlem alındı. Başkan Hüseyin Beyoğlu, ekiplere “Bu gece uyumak yok” talimatı verdi.

MEDYA21- Diyarbakır’da gün içerisinde başlayan kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için Bağlar Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve kırsalda meteoroloji raporu dikkate alınarak bir dizi önlem alındı. Başkan Hüseyin Beyoğlu, ekiplere “Bu gece uyumak yok” talimatı verdi.
Önceki yıllarda kar yağışına karşı önceden aldığı önlemlerle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmesiyle dikkat çeken Bağlar Belediyesi , bu yıl da meteoroloji verilerini değerlendirerek önlemlerini yoğunlaştırdı. Sahada görev yapan ekiplerle kar yağışı altında toplantı düzenleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Bu gece uyumak yok. Nerede sorun olursa hep beraber anlık müdahalede bulunacağız” dedi.
Belediyenin Şehit Polis Atakan Arslan hizmet binasında görev için sahaya çıkmaya hazırlanan kar temizleme ekipleriyle bir araya gelen Beyoğlu, toplam 148 yerleşim yerinden oluşan ilçede vatandaşların mağdur olmaması için talimatlar verdi.

“24 Saat Sahada Olacağız”

‘Bu gece ne size ne bize uyku yok ” diyen Başkan Beyoğlu, 24 araçlık filo ve uzman personel ile teyakkuzda olacaklarını dile getirdi. Geçmiş yıllardaki başarılı çalışmalardan dolayı bu konuda deneyim sahibi olduklarını anlatan Beyoğlu, “Kar, bereket ve can suyudur. Yüce rabbimizin rahmeti ve bereketidir. Kuraklık tehlikesinin konuşulduğu bu dönemde kar yağışını özlemle bekliyorduk. Bizim görevimiz vatandaşlarımızın ulaşımda mağdur edilmesinin önüne geçmektir. Bunun için önlemlerimizi aldık. Allah’ın izniyle 24 saat sahada olarak bu işin üstesinden geleceğiz ” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?