DEDAŞ’TAN AYDINLATMA DENETİM DUYURUSU

MEDYA21– Dicle Elektrik, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ)  tarafından 31 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak Genel Aydınlatma Denetimi için duyuru yaptı. Duyuruda, denetim nedeniyle 6 ildeki aydınlatma tesislerinin gündüz saatlerinde de zaman zaman devrede olabileceği yer aldı.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’te başlatılan genel aydınlatma denetimine ilişkin Dicle Elektrik’ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun geçici 6’ncı maddesi gereğince TEDAŞ tarafından her yıl yenilenen genel aydınlatma denetimi, dağıtım bölgemizdeki illerde bu yıl 31 Mayıs 2021 ile 16 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Dağıtım bölgemizde yer alan 6 ilde 31 Mayıs günü eş zamanlı olarak başlatılan ve 2 hafta devam edecek olan denetim sırasında TEDAŞ uzmanları tarafından aydınlatma tüketim değerleri hesaplanacağından aydınlatma tesisleri zaman zaman gündüz de kontrollü olarak devrede olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir