HEYKELLER TARTIŞMA YARATTI

MEDYA21- Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı karpuz içindeki çocuk ve kadayıf tepsisi gösteren adam heykelleri kentte büyük tartışma yarattı. CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, “Sosyal hizmetlerinin önü kuyruklarla doluyken, bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken bu çok gereksiz bir harcamadır” dedi. Özellikle karpuz içindeki çocuk heykelini paylaşan bazı sosyal medya kullanıcıları da, “Korku filmi gibi” yorumunda bulundu.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bilezik ve karpuzun içindeki çocuk şeklinde tarif edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu. CHP ve DEVA Partisi Diyarbakır il başkanları dikilen heykellere tepki gösterdi.
ÖZEL: GEREKSİZ BİR HARCAMA
CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, “Havalimanı girişine yapılan bu heykeller tamamıyla israftır. İnsanlar yoklukla cebelleşirken ve her gün kaymakamlıkların, sosyal hizmetlerin önü kuyruklarla doluyken bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken, bunların oraya heykel dikmesinin hiçbir anlamı yok. Diyarbakır karpuzunun, kadayıfının meşhur olduğunu herkes biliyor. İnsanlar oradan geçerken ne kadar değerlendirebilecektir onu. Bu çok gereksiz bir harcamadır. Yine kentin belli yerlerine palmiye ağaçları dikildi, dünyalarca para verildi ama ağaçların yarısından fazlası kurudu. Bunların hepsi israf” ifadelerini kullandı.
Sözcü’nün haberine göre Diyarbakır’daki heykellere tepki gösteren bir diğer isim de DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen oldu. Ülsen “Alem karpuz görsün görmesine de acaba bu mimarı facia ürünü peyzaj çalışmasının maliyetini kamuoyu ile paylaşacak mısınız? Belki sadece karpuz heykellerine ne kadar harcadığınızı söylersiniz?” diye konuştu.

Bu arada, sosyal medyada komik yorumlara konu olan ve ucube diye değerlendirilen heykeller için 4 milyon 200 bin lira harcama yapıldığı öne sürüldü.

Keynak: Haberler com

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir