‘İKİ GÖZÜM DİYARBAKIR’ FOTOĞRAF PLATFORMU KURULDU

MEDYA21- Tarihi Sur ilçesindeki İçkale Müze Kompleksinde gerçekleştirilen platformun lansman toplantısında, platformda en fazla beğeni alan fotoğraflar da sergilendi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kızılkaya, platforma ilişkin bilgi verdi.

Toplantıya katılan Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın peygamberler ve sahabeler şehri olduğunu, insanlığın lezzet serüveninin bu topraklarda başladığını belirterek,  son dönemde Diyarbakır’ın çok popüler olduğunu, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda insanın kente geldiğini söyledi. Karaloğlu, gelen insanların “Biz Diyarbakır’ı böyle bilmiyorduk” dediğini kaydetti.

Dünyada ilk 

Göreve geldiği günden bugüne kenti doğru tanıtabilmek için çaba gösterdiğini anlatan Vali Karaloğlu, şunları söyledi:

“Tanıtımını yaptığımız İki Gözüm Diyarbakır platformu şu anda dünyadaki meşhur sosyal medya platformları gibi bir platform. Bu platform dünyada ilk defa bir şehrin platformu olarak Diyarbakır’da. Diyarbakır’da yaşayan, kenti gezmeye, görmeye gelen veya fotoğraf meraklısı binlerce gözün gördüğü ve fotoğrafladığı güzellikleri paylaşma imkanı veriyor platformda. Diyoruz ki gel, gör, hisset, çek ve paylaş. Platforma sosyal medya hesapları gibi üye olunur ve daha sonra fotoğraf paylaşılmaya başlanılır.  Platformda paylaşılan fotoğraflar ile farklı kategorilerde yarışmalar yapacağız. 30 Eylül 2022’ye kadar yarışma devam edecek. Dereceye girenlere ödüller verilecek.”

Şehirde ne varsa platformda da o olacak

Oluşturdukları jüri ile fotoğraflar arasından sergiler oluşturduklarını dile getiren Karaloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Diyarbakır’ı seviyorsak güzelliklerini de örtmeden hep birlikte insanlıkla paylaşmamız lazım. Biz bu platformdan çok şey bekliyoruz. Test süresince beklediğimizden çok ilgi gördü. Şu anda sitenin 1500’ye yakın abonesi var ve 7 bin fotoğraf paylaşılmış. Tarih, kültür, sosyal yaşam gibi her türlü insani faaliyetlerle ilgili fotoğrafları görme şansınız var. Bu şehirde ne varsa platformda da o olacak. Diyarbakır halkının bu platformu sahiplenmesi gerekir. Bu platform, kenti tanıtma anlamında yaptığımız faaliyetlerin bir aşamasıdır.”

“Diyarbakır’ın geleceği parlak”

Diyarbakırlıların platforma ve huzur ile güvene sahip çıkmasını isteyen Karaloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şu anda Aralık ayının sonuna kadar Diyarbakır’daki otellerde yer bulmak mümkün değil. Diyarbakır’ın geleceği parlak. Anahtar, şu anda kentte yakaladığımız huzur ve güveni devam ettirmek. Bunu devam ettirdiğimiz sürece Diyarbakır’ın geleceği bugünden iyi olacak. Diyarbakır sadece kendini değil çevresindeki şehirleri de kalkındıracak potansiyeli olan bir şehir. Her gün en az iki yatırımcı ile konuşuyorum. Sayıları her geçen gün artıyor. Devlet terörün şiddet yapma gücünü kırdı. Bundan sonra terörün kamuoyu yapma gücünü ancak halk ile kırarız, halkın huzur ve güvene sahip çıkması lazım. Sahip çıktığında göreceksiniz ki Diyarbakır bugün konuştuğumuz şehirlerin çok çok ötesine geçecek her bakımdan.”

Konuşmasının ardından toplu fotoğraf çektirip platforma ekleyen Vali Karaloğlu, Platforma fotoğraf yükleyen ve jüri tarafından fotoğrafları seçilerek sergilenenlere yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür belgesi verdi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir