KADINDAN DOKTORA BIÇAKLI SALDIRI

MEDYA21- Kayapınar ilçesinin Mezopotamya mahallesindeki Lunapark Aile Sağlık Merkezinde meydana gelen olayda, şizofren olduğu iddia edilen Hidayet D., tartıştığı Dr. Aziz Tanelçi’ye elinde bulunan 2 bıçakla saldırdı.

Omuzundan ve kolundan bıçak darbeleriyle yaralanan Dr. Tanelçi olay yerinden kaçarken, hasta kadın sağlık merkezindeki araç gereçler ile koltukları bıçakla parçalayıp ortalığı savaş alanına çevirdi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipler, Hidayet D’yi kıskıvrak yakalayarak göz altına aldı.

Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Dr. Tanelçi tedaviye alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

Bu arada olayla ilgili açıklama yapan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, “Biz Sağlık-Sen olarak yaptığımız her toplantıda, gittiğimiz her platformda sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti dile getiriyoruz. Sağlıkçılara yapılan saldırıların boyutu artık silahlı ve bıçaklı saldırılara dönüştü. Bununla ilgili acil ve caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık çalışanları canla  başla görevlerini yaparken bu tür olaylarla karşılaşmaması, bu tür kendini bilmez insanların saldırısına maruz kalmamaları için acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Sağlık çalışanları bu konuda mağdur edilmemelidir. Hayat kurtaran sağlık çalışanları bu yolda hayatını kaybetmemelidir” dedi. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir