YENİŞEHİR’DE TEMİZLİK ARAÇLARINA DENETİM

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi tarafından cadde ve sokaklardaki çöplerin hızlı şekilde toplanması ve temizliğin zamanında gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla temizlik işlerinde kullanılan araçlar, sabahın erken saatlerinde denetimden geçti.

Yenişehir ilçesinde temizlik konusunda vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla periyodik olarak araçların denetlendiğini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Bakım ve onarımlarını denetlediğimiz araçlarımızla pırıl pırıl bir Yenişehir oluşturmaktayız. Temizlik ekiplerinin çevre temizliği ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla her türlü önlemleri alıyoruz” dedi.

Yapılan denetimlerin ardından Belediye temizlik personellerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden Beşikci, şöyle konuştu:

“Ekiplerimiz, her türlü evsel katı atık ve çöpün toplanması ve aktarma istasyonuna naklini sağlamak, cadde ve sokakların el marifeti ile temizlenmesi ve süpürülmesi; cadde, sokak, ana arter ve yolların makine marifeti ile temizlenmesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cadde ve sokakların arazöz ile yıkanması, sulanması, ilçemiz genelinde bulunan konteynerlerin yıkanması ve dezenfekte edilmesi gibi çalışmalar da kesintisiz devam ediyor. Ekiplerimiz çevremizi olumsuz yönde etkileyebilecek, havada, suda ve toprakta kalıcı etki gösteren kirleticilerin hayvan ve bitki nesillerini, doğal zenginlikleri ve ekolojik dengenin bozulmasını önlüyor.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir