KOCA ÇINARLAR VAN’A ÇIKARMA YAPTI

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi ve Kaymakamlığının işbirliğiyle organize edilen ‘Kültür Gezisi’ büyük ilgi gördü. Geziye katılan 65 yaş ve üzeri bireyler, Van ile Doğubayezıt’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek, gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin oluruyla Kadın ve Aile Hizmetleri Birimince gerçekleştirilen Kültür gezisine, 65 yaş ve üstü koca çınarlar ile müzik korusunun üyeleri katıldı. Van ve Ağrı’nın Doğubayezıt ilçesini kapsayan gezide, Muradiye Şelalesi, İshak Paşa Sarayı, Ahmede Xani türbesi, Van Bölge Müzesi, Van Kalesi, Van kedi evi ve Akdamar adası ziyaret edildi.

Yenişehir Belediyesi Proje Koordinatörü Murat Altun’un kafile  başkanlığı yaptığı Kültür Gezisinde, Koca Çınarlar Müzik Korosu’nun Van’ın çeşitli noktalarında verdiği mini konserler büyük ilgi ve alkış topladı. Gezi süresince gönüllerince eğlenme fırsatı bulan ve hoşça vakit geçiren Koca Çınarlar, etkinliği gerçekleştiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci ile diğer yetkililere teşekkür etti.

Kültür Gezisine katılan araştırmacı yazar M. Sıddık Algül, gezinin çok yararlı ve güzel geçtiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Medeni tarihi Urartularla başlayan Van, ayni zamanda bugünkü Doğu Anadolu Bölgesi ve Ermenistan ve civarındaki toprakları kapsayan Urartu Devleti’nin merkeziydi. Bu anlamda  bu Kültür gezisinin ne kadar önemli olduğu da ortaya çıktı. Bu açıdan bakıldığında gezi çok faydalı oldu. Aynı zamanda hoşça vakit geçirdik. Koca Çınarlara bu imkanı sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikcci, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Meryem Kaya ve gezi süresince bizleri yalnız bırakmayan, Kafile Başkanı Murat Altun ve bize eşlik eden belediye  personellerine çok çok teşekkür ederiz.” HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir