• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %0,17
TMD’YE YOĞUN İLGİ VE ZİYARET

TMD’YE YOĞUN İLGİ VE ZİYARET

Kurulduğu günden bu yana ideolojik siyaset yerine duruşu ve yeni düşünce üretme koşullarını öneren Toplumsal Mutabakat Derneği (TMD) Genel merkezine ilgi kadar  ziyaretler de devam ediyor.

MEDYA21- Kurulduğu günden bu yana ideolojik siyaset yerine duruşu ve yeni düşünce üretme koşullarını öneren Toplumsal Mutabakat Derneği (TMD) Genel merkezine ilgi kadar  ziyaretler de devam ediyor.

Bölgenin aktif siyaset duayenleri, iş inanları ve kanaat önderlerinin her fırsatta nezaket ziyaretinde bulunduğu TMD yönetimini bu kez, Cizre eski Belediye Başkanı ve Diyarbakır eski Milletvekili Seyyit Haşim HAŞİMİ, Kanaat insanı Şeyh Cafer Korkmazoğlu, Orman ve Su İl müdürü Erdal Seven, İş insanı ve Eczacı Hamdullah Güleken ile arkadaşları ziyaret etti.

TMD Genel Başkanı Mahmut Şimşek, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Her biri  bizim için yaşayan tecrübe ve düşünce kaynağı olan bu dostların bizleri hatırlayıp ziyaret etmeleri, bizim için çok değerlidir. Ülkemizin toplumsal sorunlarının partisiz ortamlarda, stk, dkk ve vakıflarda konuşuluyor olması, yeni Türkiye için yeni sivil demokrasi için yeni bir inşirahtır, umut vericidir. Her birinin bu ziyaretle TMD’yi onurlandırmaları,  derneğimiz hakkında onur verici sözleri, toplumsal düşüncelerini, önerilerini bize iletmeleri çok yararlı ve renkli bir iletişim bağı oldu. Sohbetleri ülke mutabakatı için dopdoluydu. Bu ziyareti bize bahş etmeleri bizim için bir düşünce metaforu oldu. Değerli dostlarımıza, misafirlerimize, Toplumsal Mutabakat Derneğimizi  ziyaretleriyle onurlandırdıkları için çok  teşekkür ediyoruz.”

Eski Milletvekili Seyyit Haşim Haşimi ise, “Mahmut Şimşek  ve Toplumsal Mutabakat Derneğini Diyarbakır ve bölgenin kavurucu ikliminde bir düşünce pınarı olarak gördüm. Bu pınarlara sahip çıkmak ve çoğaltmak gerekir. Bugünkü sohbetten çok feyz aldım doğrusu. Toplumsal Mutabakatçıları ve Başkanları Mahmut Bey’i tebrik ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?