NARKO-TERÖR OPERASYONU

DİYARBAKIR'IN LİCE İLÇESİNDE 115 AYRI KOORDİNATTA UYUŞTURUCU TARLALARINA YÖNELİK HAVADAN VE KARADAN ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ MEHMET ÇELİK NARKO-TERÖR OPERASYON BAŞLATILDI. OPERASYONLARDA ŞU ANA KADAR 2,5 MİLYON KÖK KENEVİR BİTKİSİ ELE GEÇİRİLİRKEN, 26 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 115 ayrı koordinatta uyuşturucu tarlalarına yönelik havadan ve karadan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik narko-terör operasyon başlatıldı. Operasyonlarda şu ana kadar 2,5 milyon kök kenevir bitkisi ele geçirilirken, 26 kişi gözaltına alındı.

MEDYA21- Lice ilçesinde 115 ayrı koordinatta uyuşturucu tarlalarına yönelik havadan ve karadan gerçekleştirilen ve ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik’ adı verilen narko-terör operasyonunda, 2 milyon 500 bin kök hint keneviri ele geçirilirken, uyuşturucuyla ilgili 26 kişi de gözaltına alındı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Terörün finans kaynağı uyuşturucuya tarihin en büyük darbeleri vurulurken, 2021 yılı başında uyuşturucu madde imal eden 85 şüpheliye yönelik narko-terör Tırpan operasyonu gerçekleştirildi. Yine geçtiğimiz günlerde terör örgütüne uyuşturucudan elde ettikleri gelirle finans sağlayan 45 şahsa yönelik narko-terör finans operasyonu icra edilmişti. Şimdi de titiz çalışmalar neticesinde tespit edilen 115 ayrı koordinatta uyuşturucu tarlalarına yönelik havadan ve karadan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik narko-terör operasyon başlatıldı.

87 TİM KATILIYOR

Operasyona, jandarma özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucularından oluşan 87 timin yanı sıra hassas burunlu jandarma narkotik köpekleri de katıldı. Operasyonlarda şu ana kadar ekili tespit edilen yaklaşık 2,5 milyon kök hint keneviri yakılarak imha edildi. Bölgede uyuşturucu madde imal eden şahısları tespite yönelik çalışmaların sürdüğü, gözaltına alınan 26 kişinin sorgularına devam edildiği bildirildi. Bölgede operasyonların sürdürüleceği belirtildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir