YENİŞEHİR’DE AÇIK HAVA DERSLİĞİ

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamlığı’na bağlı Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) pandemi nedeniyle dersler açık havada işleniyor. Başta okuma yazma olmak üzere yetişkin kadınların çeşitli eğitimler alarak, istihdama katılmalarını sağlamak amacıyla kurulan Aile Destek Merkezlerinin her köşesinin birer eğitim alanı olduğunu belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Eğitimin sadece dört duvar arasında alınır düşüncesinde olmadıklarını söyledi.

AÇIK HAVA DERSLİĞİ
Aile Destek Merkezlerinde eğitimler verilirken katılımcı kursiyerlerin her türlü ihtiyaçlarını ve sağlığını da düşündüklerini anlatan Kaymakam Beşikci, “Bu amaçla ‘Her Yerde Eğitim’ sloganımızla Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezimizin bahçesini açık hava dersliği olarak düzenledik. Böylece okuma yazma kursiyerlerimizin açık havada ders görerek eğitimden uzaklaşmamalarını da sağlamış olduk” dedi.

UMUTLAR ÇİÇEK AÇAR
ADEM-7 Okuma Yazma kursu öğretmeni Sultan Ay, “Dersimizi yaz boyunca bahçede işledik. Bu sayede derslere kursiyerlerimizin katılımını artırdık. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur. Öğrenmenin ışığı sardığında umutlar çiçek açar. Biz de kursiyerlerimizin umut çiçeklerini açmalarına vesile oluyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir